🍷 Roma Rosso DOC od Poggio le Volpi nabízí sametově hladkou texturu a silnou chuť, která svádí po kyselých třešních a švestkách
🍽️ Perfektní k pečené telecí játrům nebo kachní prsíčko, tento červené víno zajišťuje nezapomenutelný chuťový zážitek
🌋 Vyroben z kvalitních hroznů Montepulciano a Syrah těží víno z minerálních půd Lazio
balení!
Více informací o Roma Rosso DOC - Poggio le Volpi
Poggio le Volpi Roma Rosso je prvotřídní červené víno. Nabízí nádherně hustou, purpurově červenou barvu. Toto červené víno Poggio le Volpi odhaluje ve vůni všechny druhy třešní morello, fialek, šeříku, černých třešní a ostružin.
Pro milovníky vína je Poggio le Volpi Roma Rosso příjemně suché. Toto červené víno není nikdy hrubé ani strohé, jak by se dalo očekávat od vína ve vysoké kvalitativní třídě. Textura tohoto silného červeného vína je na patře nádherně hedvábná. Díky vitální ovocné kyselině je Roma Rosso na patře nádherně svěží a živé. V závěru toto mladé červené víno z vinařské oblasti Lazio nakonec potěší svou krásnou délkou. Opět se objevují tóny třešní morello a švestek. V závěru se přidávají minerální tóny z půdy s převahou sopečných hornin.
Vinifikace Roma Rosso z Poggio le Volpi
Základem prvotřídního a nádherně silného cuvée Roma Rosso z Poggio le Volpi jsou hrozny Montepulciano a Syrah. Vinná réva, z níž se vyrábí hrozny pro toto víno, roste na vulkanických skalnatých půdách v Laziu. Hrozny pro toto červené víno z Itálie se sklízejí výhradně ručně v optimální zralosti. Po ručním sběru se hrozny okamžitě převezou do vinařství. Zde jsou vybrány a pečlivě rozdrceny. Následuje kvašení ve velkých dubových sudech při kontrolovaných teplotách. Po kvašení následuje několikaměsíční zrání v barikových sudech a 900litrových dubových tonneaux.
Doporučené párování pro Roma Rosso z Poggio le Volpi
Toto červené víno z Itálie se ideálně podává při teplotě 15-18 °C jako doplněk k pečeným telecím játrům s jablky, cibulí a omáčkou z balzamikového octa, kachním prsíčkům s cukrovým hráškem nebo dušenému kuřeti na červeném víně.
Odměny pro Roma Rosso z Poggio le Volpi
Toto víno z Lazia nás nejen zaujalo, ale bylo také oceněno medailemi renomovaných vinařských kritiků. Hodnocení se týkají ročníku 2018
- Berlin Wine Trophy - zlatá
- Luca Maroni - 98 bodů
- Mundus Vini - stříbrná
- Další produkty od Poggio le Volpi