🍷 Possessioni Rosso del Veronese kombinuje eleganci a jemnost díky svému zráním v velkých dřevěných sudech, přičemž rozvíjí komplexní aroma
🍽️ Tento exkluzivní červené víno se skvěle hodí k rukolovým penne, Boeuf Bourguignon nebo pečenému ovčímu sýru
🌍 Cuvée se skládá z vybraných hroznů odrůd Corvina, Molinara a Sangiovese z tradiční vinařské oblasti Val di Fiemme od Serego Alighieri
Diese Aktion läuft bis zum 31.12.2030 23:59.
buy_12_save_5
balení!
Více informací o Possessioni Rosso - Serego Alighieri
V sude vyzrálé víno Possessioni Rosso del Veronese z vinařské oblasti Benátsko se ve sklenici prezentuje zářivě rubínově červenou barvou. Ve vůni tento červený Serego Alighieri ukazuje celou škálu černého rybízu, švestek, mirabelek, černých třešní a višní. Jako by to samo o sobě nebylo působivé, přidávají se díky zrání ve velkém dřevěném sudu další aroma jako hořká čokoláda, kakaové boby a skořice.
Serego Alighieri Possessioni Rosso del Veronese nadchne svým elegantně suchým chuťovým profilem. Do lahve byl nalahvován pouze s 1,8 gramu zbytkového cukru. Jak se u vína z vyšší cenové kategorie dá očekávat, okouzluje tento Ital i při veškeré suchosti jemně vyváženým charakterem. Vynikající chuť zkrátka nemusí nutně potřebovat mnoho zbytkového cukru. Tento hutný červený je na patře vyrovnaný a komplexní. Díky výrazné ovocné kyselině se Possessioni Rosso del Veronese na patře prezentuje pozoruhodně svěže a živě. Závěr tohoto červeného vína z vinařské oblasti Benátsko nakonec zaujme pozoruhodně dlouhým dozvukem.
Vinifikace vína Possessioni Rosso del Veronese od Serego Alighieri
Východiskem pro prvotřídní a nádherně vyváženou cuvée Possessioni Rosso del Veronese od Serego Alighieri jsou hrozny odrůd Corvina, Molinara a Sangiovese. Po sklizni se hrozny rychle dopraví do lisovny. Zde jsou roztříděny a šetrně podrceny. Následně probíhá kvašení ve velkých dřevěných sudech při kontrolovaných teplotách. Po jeho skončení zraje Possessioni Rosso del Veronese ještě 12 měsíců v sudech ze slavonského dubu.
Doporučení k pokrmům pro Possessioni Rosso del Veronese od Serego Alighieri
Toto červené víno z Itálie by se mělo nejlépe podávat temperované při 15–18 °C. Perfektně se hodí jako doprovod k penne s rukolou, hovězímu po burgundsku nebo k pečeným balíčkům z ovčího sýra.
- Další produkty od Serègo Alighieri