• ♥ Aktuálně 24.004 wines pouze pro vás! ♥
  • Osobní rada!
  • Bezpečné balení!
  • Spolehlivá doprava!
premium-wreath
93+
Body
Robert Parker
Il Bruciato Bolgheri DOC 1,5 l Magnum HK - Guado al Tasso
Aromata
ořechobraní , Višeň , černý rybíz , Eukalyptus , Lékořice , minerální , Máta / meduňka a Čokoláda

🍷 Il Bruciato Bolgheri DOC 1,5 l Magnum HK oslovuje svou elegantní, sametovou texturou a pečlivým zráním v malých dřevěných sudech

🍽️ Perfektní k lahodnému Boeuf Bourguignon nebo jemnému telecímu plátku s fazolemi a rajčaty

🌍 Tento výjimečný červené víno pochází z uznávaného vinařství Tenuta Guado al Tasso a v harmonické dokonalosti spojuje odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah

Il Bruciato Bolgheri DOC 1,5 l Magnum HK - Guado al Tasso

Ročník

9999
2024
6
12
24
Cena/ks.: 1818.78 *
Il Bruciato Bolgheri DOC 1,5 l Magnum HK - Guado al Tasso
Close
Osobní!
Osobní!
Osobní!
Bezpečné
balení!
Osobní!
Spolehlivé!

Více informací o Il Bruciato Bolgheri DOC 1,5 l Magnum HK - Guado al Tasso

Guado al Tasso Il Bruciato Bolgheri 1,5 litru magnum HK je prvotřídní červené víno ve sklenici. Nabízí nádherně jasnou, purpurově červenou barvu. Při víření sklenice můžete vnímat dokonalou vyváženost tohoto červeného vína, protože není vodnaté ani sirupovité či likérové na stěnách sklenice. Ve vůni tohoto červeného vína Guado al Tasso se objevují všechny druhy černých třešní, višní morello, borůvek, švestek a moruší. Jako by to už nebylo působivé, zrání v malých dřevěných sudech přidává další vůně, jako je černý čaj, skořice a sluncem prohřátý kámen.

Víno Guado al Tasso Il Bruciato Bolgheri 1,5 l Magnum HK je na patře příjemně suché. Toto červené víno není nikdy hrubé ani strohé, jak byste očekávali od vína ze segmentu Icon wine. Na patře se toto vyvážené červené víno vyznačuje neuvěřitelně hustou, sametovou a rozplývající se strukturou. Díky vitální ovocné kyselině je Il Bruciato Bolgheri 1,5 l Magnum HK na patře fantasticky svěží a živé. Závěr tohoto mladého červeného vína z toskánské vinařské oblasti, přesněji Bolgheri DOC, je působivý svou pozoruhodnou perzistencí. Závěr je navíc doprovázen minerálními tóny z půd s převahou spraše a písku.

Vinifikace vína Il Bruciato Bolgheri 1,5 l Magnum HK z Guado al Tasso

Toto vyvážené červené víno z Itálie je vyrobeno z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Vinná réva, z níž se vyrábí hrozny pro toto víno, roste na písčitých a sprašových půdách v Toskánsku. Díky vyrovnávajícímu vlivu blízkého moře hrozny dozrávají pomaleji a rozvíjejí větší aromatickou komplexnost. Il Bruciato Bolgheri 1,5 l Magnum HK je starosvětské víno v tom nejlepším slova smyslu, protože toto italské víno vyzařuje mimořádný evropský šarm, který jasně podtrhuje úspěch vín ze Starého světa. Hrozny pro Il Bruciato Bolgheri 1,5 l Magnum HK se v době, kdy jsou dokonale zralé, sklízejí výhradně ručně bez pomoci hrubých a méně selektivních sklízečů. Po ruční sklizni jsou hrozny co nejrychleji převezeny do lisovny. Zde se třídí a pečlivě drtí. Kvašení pak probíhá v malých dubových sudech při kontrolovaných teplotách. Po vinifikaci následuje několikaměsíční zrání na jemných kvasničných kalech, než se víno nakonec stáčí do lahví.

Doporučení ke stolování pro Il Bruciato Bolgheri 1,5 l Magnum HK z Guado al Tasso

Toto červené víno z Itálie si nejlépe vychutnáte při teplotě 15-18 °C jako přílohu ke špenátu s mandlemi, telecímu steaku s fazolemi a rajčaty nebo boeuf bourguignon.

Odměny pro Il Bruciato Bolgheri 1,5 l Magnum HK z Guado al Tasso

Toto víno z Bolgheri DOC nás nejen zaujalo, ale bylo oceněno i renomovanými odborníky na víno. Mezi hodnoceními je i ročník 2019

  • Wine Advocate Robert M. Parker - 93+ bodů

Tvrdá fakta

premium-wreath
93+
Body
Robert Parker
Typ produktu:
Kategorie vína:
Czerwone wino
Barva vína:
červená
Chuť:
Aroma:
ořechobraní , Eukalyptus , Lékořice , minerální , Máta / meduňka , Višeň , Čokoláda , černý rybíz
Textura/chuť na patře:
hutná , sametová , smetanová
Dochuť / Zakončení:
dlouhý
Příležitost a téma:
Rodinná oslava , Dárek pro dobré přátele , Překvapit znalce , Dárek klientům , Zimní víno
Země:
Itálie
Pěstitelská oblast:
Tuscany (IT)
Podoblast:
Bolgheri DOC (IT)
Podlahy & Speciální vrstvy:
nažloutlá hlína , v blízkosti moře , písek
Alkohol v % obj::
13.5
Kyselost vína v g/l:
5,4
Zbytkový cukr cca v g/l:
1,5
Optimální teplota podávání v °C:
15 - 18
Cuvée:
Odrůdové cuvée
Rozšíření:
Malé dřevěné sudy
Podrobnosti o rozšíření:
Barrique 225 l. , Francouzský dub
Doba expanze v mon.:
11
Doba použitelnosti v letech od sklizně:
8
Klasifikace kvality & predikáty:
DOC Denominazione di origine controllata
Ocenění:
Robert Parker - The Wine Advocate - 93+ Punkte
Způsob sklizně:
Ruční sběr
Styl:
Starý svět , Klasický
Vhodný pokrm:
Tmavá jídla , Světlá, vydatná jídla , Pikantní kořeněná jídla
Doporučená sklenička:
Sklenice Bordeaux
Velikost láhve v ltr.:
1,5 Magnum
Design a vzhled láhve:
Bordeaux láhev , Klasický
Druh uzávěru:
Korek
Alergeny a jiné obsažené látky:
obsahuje siřičitany a oxid siřičitý
Distributor:
Marchesi Antinori S.p.A. - Piazza degli Antinori 3 - 50123 Firenze - Italia
PID:
70011-IT-RW-BL-084-16.3
copy to clipboard
NAHORU