♥ Aktuálně 18 863 wines pouze pro vás! ♥
Osobní rada!
Bezpečné balení!
Spolehlivá doprava!

Olivový olej - panenský, extra, dobrý

(43)

V oblasti Středomoří je olivový olej neoddělitelně spjat se středomořskou kuchyní. Kromě toho je olivovému oleji přiřazeny zdravotní a kosmetické vlastnosti. Chutná dobře, cítí se dobře, je dobré - stojí za to mít doma olivový olej. A protože vinařství ve Španělsku, Itálii a Francii kromě vinic také udržuje olivové háje, je pro VINELLO samozřejmostí, že vás bude rozmazlovat touto jemnou pochoutkou. Vynikající olivové oleje vyrobené z předčasných oliv, ručně vybírané, pečlivě zpracované a lisované za studena. Čistý požitek v zelenohnědém až zlatožlutém - extra panenský olivový olej na VINELLO. Z luxusního obchodu pro labužníky.

Zjistěte více o Olivový olej - panenský, extra, dobrý
Zavřít filtry
od do
24 h 🚀  
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
-
Olio Extra Vergine di Oliva - Statti
Itálie Kalábrie
- Olio Extra Vergine di Oliva 0,25 l - Statti
Itálie Kalábrie
Bio Bio
Olio Extra Vergine Di Oliva 0,5 l - San Michele A Tori Olio Extra Vergine Di Oliva 0,5 l - San Michele A Tori
Itálie Tuscany (IT)
Prodej
15 % Springsale
Bio Bio
Olio Extra Vergine di Oliva Biologico 0,5 l - Olio Fabbri Olio Extra Vergine di Oliva Biologico 0,5 l - Olio Fabbri
Itálie Tuscany (IT)
Olio del Cardinale 0,5 l - Luigi Tega Olio del Cardinale 0,5 l - Luigi Tega
Itálie Umbrie (IT)
-
Reserva Familiar Picual Natives Olivenöl 0,5 l - Castillo de Canena
Španělsko Andalusia (ES)
Extra Virgen Olive Oil Picual 0,5 l - O de Oliva Extra Virgen Olive Oil Picual 0,5 l - O de Oliva
Španělsko Murcia
Extra Virgen Olive Oil Hojiblanca 0,5 l - O de Oliva
Extra Virgen Olive Oil Hojiblanca 0,5 l - O de Oliva
Španělsko Murcia
Aceite de Oliva Virgen Extra En Rama 0,5 l - La Chinata Aceite de Oliva Virgen Extra En Rama 0,5 l - La Chinata
Španělsko Extremadura
Organic Extra Virgen Olive Oil -Bio- 0,5 l - O de Oliva Organic Extra Virgen Olive Oil -Bio- 0,5 l - O de Oliva
Španělsko Murcia
Extra Virgen Olive Oil Arbequina 0,5 l - O de Oliva Extra Virgen Olive Oil Arbequina 0,5 l - O de Oliva
Španělsko Murcia
Prodej
Poslední lahve - ušetříte 10 %!
Gocce Extra Virgin Olive Oil with Truffle 0,1 l - Gocce Italiane Gocce Extra Virgin Olive Oil with Truffle 0,1 l - Gocce Italiane
Itálie
Sellecção Extra Virgem Olivenöl - Esporão Sellecção Extra Virgem Olivenöl - Esporão
Portugalsko Alentejo (PT)
1° dia de Cosecha Arbequina 0,5 l 2022 - Castillo de Canena 1° dia de Cosecha Arbequina 0,5 l 2022 - Castillo de Canena
Španělsko Andalusia (ES)
Olio Extra Vergine di Oliva Valdoro 0,5 l - Olio Fabbri Olio Extra Vergine di Oliva Valdoro 0,5 l - Olio Fabbri
Itálie Tuscany (IT)
- Aceite de Oliva Virgen Extra 0,5 l - La Chinata
Španělsko Extremadura
Prodej
15 % Springsale
Olio Extra Vergine di Oliva Beautiful Oil for... 0,25 l - Cufrol Olio Extra Vergine di Oliva Beautiful Oil for... 0,25 l - Cufrol
Itálie Umbrie (IT)
1° dia de Cosecha Picual 0,5 l 2022 - Castillo de Canena
1° dia de Cosecha Picual 0,5 l 2022 - Castillo de Canena
Španělsko Andalusia (ES)
Aceite Arbequino al Humo de Roble 0,25 l - Castillo de Canena Aceite Arbequino al Humo de Roble 0,25 l - Castillo de Canena
Španělsko Andalusia (ES)
Olio Extra Vergine di Oliva Beautiful Oil for... 0,5 l - Cufrol Olio Extra Vergine di Oliva Beautiful Oil for... 0,5 l - Cufrol
Itálie Umbrie (IT)
Bio Bio
Aceite De Oliva Virgen Extra 0,5 l - Familia Parra Aceite De Oliva Virgen Extra 0,5 l - Familia Parra
Španělsko Kastilie – La Mancha
Olio Extra Vergine di Oliva Olivenöl 0,5 l 2021 - Tenuta Regaleali
Olio Extra Vergine di Oliva Olivenöl 0,5 l 2021 - Tenuta Regaleali
Itálie Sicílie
-
Laudemio Olio Extra Vergine di Oliva 0,5 l 2022 - Frescobaldi
Itálie Tuscany (IT)
- Olivenöl extra vergine 0,5 l - Tenuta Il Poggione
Itálie Tuscany (IT)
Bio Bio
- Olio extra vergine di Oliva Toscano IGP Podere Campo Corto 0,5 l - Badia a Coltibuono
Itálie Tuscany (IT)
1 Od 2

Olivový olej - něco takového

V našem vynikajícím výběru olivových olejů najdete pouze olivové oleje nejvyšší kvality. Protože už je dost žluklých, hořkých a plochých olivových olejů. Je důležité zažít chuť oliv s každou kapkou a poznat nuance zelených jablek, zralých rajčat, čerstvého rozmarýnu, zemitých ořechů a kořeněných bylin, díky nimž je každý olivový olej jedinečný. Podobně jako víno, kytici netvoří pouze plody, ale také terroir, na kterém se olivovníkům daří. Někdy je silný, někdy mírný, někdy zemitý, někdy sladký. Pokud jde o chuť, pro každý olej existuje optimální aplikace. K doplnění jakéhokoli jídla ak doplnění doprovodného vína stačí malá lžička.

Kvalitativní charakteristiky a výroba olivového oleje

Olivový olej je čistě přírodní produkt a získává se výhradně mechanickými procesy. Olivy se ze stromu třepou ručně nebo strojem krátce před zráním, v období od listopadu do ledna, a zpracovávají se co nejrychleji. Větve, listy nebo jiná cizí tělesa, která spadla z olivovníku, se během praní vytřídí. Plody jsou zcela rozemleté. Výsledkem je hrubá buničina, která je za studena extrahována v olivovém oleji a výliscích pomocí odstředivky. Je také možné lisovat olivovou dužinu, ale při výrobě vysoce kvalitního olivového oleje není příliš populární. V obou případech je extrahovaný olivový olej připraven k prodeji, ale stále ho lze rafinovat bylinami, jako je tymián nebo oregano.

Kvalita olivového oleje do značné míry závisí na době sklizně, ale také na opatrném zacházení s ovocem. Propracovaný ruční sběr, který se často vyskytuje pouze v malých rodinných podnicích, se proto dokonale hodí pro ideální a nepoškozenou sklizeň, která později vyústí v dokonalý olivový olej. Rychlé zpracování mladé sklizně zabraňuje procesu fermentace v olivách, což by mělo negativní vliv na aroma.

Extra panenský olivový olej

Extra panenský olivový olej třídy kvality zaručuje nejvyšší kvalitu a výhradně mechanické procesy. Přeložený, extra panenský, jednoduše znamená přírodní olivový olej té nejvyšší kvality.

  • Nativní: Při výrobě olivového oleje se výrobci spoléhají pouze na mechanické procesy, například extrakci za studena nebo lisování za studena.
  • Extra: Pokud je olivový olej doporučován kvůli své chuti, struktuře a především kyselosti, zaslouží si titul navíc - což se promítá do nejvyšší kvality

Kyselost hraje velkou roli v kvalitě olivového oleje. U úrovně extra panenské kvality nesmí obsah kyselin a tím ani volných mastných kyselin překročit 0,8%. Čím nižší hodnota, tím vyšší kvalita olivového oleje. Shnilé a přezrálé olivy mají naopak vysoký obsah kyselin. Tato úroveň kvality platí v celé Evropě. Při nákupu olivového oleje tedy věnujte pozornost těmto podmínkám:

  • Německo: extra panenský olivový olej
  • Španělsko: Aceite de oliva virgen extra
  • Itálie: Olio extra vergine di oliva
  • Francie: Huile d’olive vierge extra

Kolem Středomoří - země produkující olivový olej

Olivový olej je tradičně produktem ze středomořské oblasti. Každá země s pobřežím u Mare Mediterraneum má také olivové háje zásobené místně dostupnými odrůdami oliv. Hlavními producenty olivového oleje v Evropské unii jsou Španělsko, Itálie, Řecko, Portugalsko a Francie. Mimo EU jsou důležitými pěstiteli oliv, Tunisko, Maroko, Sýrie, Turecko a Alžírsko.

Ačkoli ve Španělsku roste mnohem více oliv než v Itálii, italský olivový olej je považován za to nejlepší, co trh nabízí. Aby uspokojily velkou poptávku po olivovém oleji z Itálie, italské společnosti nakupují olivový olej ze sousedních zemí, plní jej do lahví a prodávají jako olivový olej z Itálie. Hrajte na jistotu a kupte si nejlepší olivový olej od svědomitých výrobců a užijte si jemný olivový olej ze Španělska, Itálie a Francie.

Zajímavá fakta o olivovém oleji

Co je olivový olej?

Olivový olej je rostlinný olej vyrobený z jádra olivy. Olivový olej je ideální pro vaření a zdobení pokrmů. Nejvyšší úroveň kvality a zároveň jediný, který v obchodech najdete, je extra panenský olivový olej.

Jak dlouho může olivový olej vydržet?

Olivový olej má neotevřenou trvanlivost nejméně 2 roky a při správném skladování může vydrží i mnohem déle. Olivový olej by měl být skladován tmavý, chladný, odolný vůči teplotě a chráněn před světlem. I otevřená láhev vydrží roky, pokud bude skladována správně a mimo přímé sluneční světlo. Přímý kontakt se sluncem urychluje proces stárnutí oleje - to je také důvod, proč se olivový olej prodává v tmavých lahvích nebo neprůhledných kanystrech.

Jak poznáte dobrý olivový olej?

Kromě výroby a vůně obvykle cena. V zásadě však existuje pouze jedno kritérium pro nejlepší olivové oleje - váš vkus.

Nakupujte levně olivový olej online

Dopřejte si úžasně aromatické olivové oleje, které každému jídlu dodají něco jistého - extra panenský olivový olej. Nakupujte levně na VINELLO a od nynějška ozdobte den zlatým olivovým olejem. V našem vynikajícím výběru vysoce kvalitních a pečlivě vyrobených olivových olejů najdete vždy lahodný doplněk do vaší lahůdkářské skříně. Objednejte si online a očekávejte svůj prvotřídní olivový olej prostřednictvím pojištěné a klimaticky neutrální přepravy. Nakupujte ovocný a přírodní olivový olej z nejlepších odrůd oliv online na VINELLO - vynikající doplněk pro vaše potěšení.

NAHORU NAHORU
NAHORU