♥ Aktuálně 18 864 wines pouze pro vás! ♥
Osobní rada!
Bezpečné balení!
Spolehlivá doprava!

Gruzínská vína - vždy tam, nyní ještě lepší

(17)

Gruzie je kolébkou vinařství. Díky tomu se můžeme soustředit na slavnou přítomnost gruzínského vína. Díky velkým investicím, moderním vinným sklepům a všudypřítomné prastaré tradici, kterou Gruzie nabízí, vznikají vína, která zanechávají minulost.

Zjistěte více o Gruzínská vína - vždy tam, nyní ještě lepší
Zavřít filtry
od do
🏆  
24 h 🚀  
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Bio Bio
Rkatsiteli 3 Qvevri Terraces White 2021 - Papari Valley Rkatsiteli 3 Qvevri Terraces White 2021 - Papari Valley
Biele víno Suchá Gruzie Kachetien (GE)
Qvevri White - Château Mukhrani
2017
2018
Qvevri White - Château Mukhrani
Biele víno Suchá Gruzie Kartlie
Saperavi Superiore - Château Mukhrani
2018
2019
Saperavi Superiore - Château Mukhrani
Czerwone wino Suchá Gruzie Kartlie
Singladuras Verdejo Rueda DO - Bodegas Montecillo
2020
2021
Singladuras Verdejo Rueda DO - Bodegas Montecillo
Biele víno Suchá Španělsko Kastilie - León Rueda DO (ES)
Saperavi Cabernet Grappe Noire - Château Mukhrani
2018
2019
Saperavi Cabernet Grappe Noire - Château Mukhrani
Czerwone wino Suchá Gruzie Kartlie
Goruli Mtsvane 2019 - Château Mukhrani Goruli Mtsvane 2019 - Château Mukhrani
Biele víno Suchá Gruzie Kartlie
Rkatsiteli Supérieur 2017 - Château Mukhrani Rkatsiteli Supérieur 2017 - Château Mukhrani
Biele víno Suchá Gruzie Kartlie
Réserve Royale White - Château Mukhrani Réserve Royale White - Château Mukhrani
Biele víno Suchá Gruzie Kartlie
Tavkveri Red 2016 - Château Mukhrani
Tavkveri Red 2016 - Château Mukhrani
Czerwone wino Suchá Gruzie Kartlie
Shavkapito 2019 - Château Mukhrani Shavkapito 2019 - Château Mukhrani
Czerwone wino Suchá Gruzie Kartlie
Réserve Royale Red 2017 - Château Mukhrani Réserve Royale Red 2017 - Château Mukhrani
Czerwone wino Suchá Gruzie Kartlie
Mukhrani Secrète White - Château Mukhrani Mukhrani Secrète White - Château Mukhrani
Biele víno Suchá Gruzie Kartlie
Mukhrani Secrète Red 2016 - Château Mukhrani Mukhrani Secrète Red 2016 - Château Mukhrani
Czerwone wino Suchá Gruzie Kartlie
Viñas Viejas Rosado 2018 - Marqués de Riscal Viñas Viejas Rosado 2018 - Marqués de Riscal
Růžová víno Suchá Španělsko Kastilie - León
Qvevri Red 2018 - Château Mukhrani Qvevri Red 2018 - Château Mukhrani
Czerwone wino Suchá Gruzie Kartlie
Bio Bio
Saperavi 3 Qvevri Terraces Semi Sweet 2020 - Papari Valley Saperavi 3 Qvevri Terraces Semi Sweet 2020 - Papari Valley
Czerwone wino Polosladká Gruzie Kachetien (GE)
Bio Bio
Saperavi 3 Qvevri Terraces - 2020 Papari Valley Saperavi 3 Qvevri Terraces - 2020 Papari Valley
Czerwone wino Suchá Gruzie Kachetien (GE)

Protože gruzínské víno je kulturním statkem - dnes stejně jako tehdy - a nedávno se obrátilo k mezinárodní vinařské krajině. Díky autochtonním odrůdám vinné révy, tradiční produkci a malým koncentrovaným vinicím obohacuje víno z Gruzie každý vinný sklep. Vždy tam a přijďte se ubytovat - gruzínské víno ve VINELLO. Pro příštích 7000 let.

Gruzínská vína - tradice a identifikace

Na každém rohu můžete vidět význam, který má gruzínské víno pro obyvatelstvo malé země na Kavkaze. Kostely zdobí reliéfy hroznů, všeobecně uctívaná patrona Nino nosí svůj vinný kříž a víno je dominantním nápojem na každém festivalu. Víno je součástí kultury Gruzie. Ale i když se tradiční výroba gruzínského vína pomocí Kvevri, amfory zapuštěné do půdy pro kvašení vína, už téměř nepoužívá, v lahvích je stále mnoho charakteru. Starověké vinice na starodávných vinicích, hluboce zakořeněné v minerálních půdách, sklizené ručně a zrající buď v amforě nebo v kavkazském dubu. Po kaparách minulosti je gruzínské víno na vzestupu a slibuje skutečné zážitky s každou kapkou.

Gruzínské víno moderní doby

Gruzie jako vinice v Sovětském svazu zažila rozkvět, kterého se doposud nikdy nedosáhlo, i když kvalita vín byla spíše mírná. Gruzie zažila první turbulence pro vinařský průmysl v důsledku protialkoholické kampaně, kterou zahájil sovětský prezident Michail Gorbačov. Nejpozději po osamostatnění země v roce 1991 byl vývoz nečinný, následovaly ruské sankce v roce 2006. Po pádu následovalo přehodnocení a reflexe tradice a silných stránek země. S rozvojem nových evropských trhů a zahraničních investic je vinařství v Gruzii opět v dobré kondici, ale dosud nedosáhlo velikosti dřívějších dnů. Během sovětské éry byla plocha vinic přibližně 128 000 hektarů; dnes zbývá přibližně 60 000 hektarů, na kterých se vyrábí vysoce kvalitní vína z Gruzie.

Vinice a oblasti Gruzie

Gruzie má nespočet autochtonních odrůd, z nichž asi 38 je schváleno pro vinařství. Patří mezi ně místní poklady jako Rkatsiteli, Saperavi, Tsolikouri a Siska - obtížně se vyslovují, snadno si je užívají. Ale odrůdy jako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Merlot nebo Malbec také rostou a prospívají na nivě nebo na vápenatých půdách čtyř rostoucích oblastí Gruzie.

Kakheti

Nejdůležitějším regionem pro vysoce kvalitní vinařství v Gruzii je bezpochyby Kakheti, jehož centrem je hlavní město Telavi. Přicházejí sem dvě třetiny hroznů, zejména široce pěstované původní odrůdy Saperavi a Rkatsiteli. Na místě se pěstuje konvenční i tradiční vinařství. Téměř každý zemědělec vlastní vinnou révu, názvy měst jsou názvy místních vín, oslí vozy vozí víno z A do B - Kakheti žije vínem.

Kartlien

Oblast Kartlien severozápadně od Tbilisi hraje důležitou roli také pro víno z Gruzie. Ve slunném podnebí a ušetřeném srážkám zde rostou odrůdy gruzínských vín v evropském stylu. Velká část hroznů se také používá k výrobě sektu nebo brandy.

Imereti

Trochu na západ je Imereti na řekách Qwirila a Rioni. Na aluviálních půdách se pěstují všechny druhy autochtonních odrůd, které se částečně vyvinuly na Kvevris, s menším množstvím hroznových slupek a bez stonků dosahujících amfor jako v Kakheti.

Ratscha-Letschchumi

Tyto dva kultivační regiony se rozprostírají na velké části regionu a jsou roztroušeny v údolích a na jihu. Vzácné odrůdy hroznů Tsolikouri, Mudjuretuli a Aleksandrouli se těší teplému a slunnému podnebí a produkují hodně cukru. V Ratscha-Letschumi tedy existuje mnoho polosuchých a sladkých vín z Gruzie.

Tradiční výroba gruzínského vína

Tradiční výroba pomocí amfor, zvaná v gruzínštině Kvevri nebo Quevri, byla Gruzíncům známa již tisíce let. Tyto nádoby, zalité v zemi a uzavřené kamennou deskou, hlínou a popelem ze dřeva, se používají pouze k expanzi vína opatřeného stopou. Takový Kvevris má 10 až 2 000 litrů a obohacuje víno o hliněný tón. Víno je nesírené a připomíná oranžové víno. Vína z tradiční produkce jsou mírně oxidační a tříslovinová.

Nakupujte levná gruzínská vína online

Gruzínské víno - zároveň exotické a dlouho zavedené víno. Objednejte si své gruzínské víno a ochutnejte budoucnost. Protože Gruzie se bude zlepšovat až v příštích několika letech. Víno z Kavkazu je vše, čím by víno v jiných zemích chtělo být. Moderní, tradiční, vysoce kvalitní. Kupte si své gruzínské víno levně a snadno na VINELLO. Zašleme vám exotická vína z Gruzie klimaticky neutrální a pojištěná ve vašich čtyřech zdech. Kupte si nová stará gruzínská vína ze starodávných tradic a zažijte nekonečný příběh.

NAHORU NAHORU
NAHORU